Nincs kifogás!

Ha unod újrakezdeni, csináld végig!

13 mantra 365 napra

emma-matthews-973230-unsplash.jpg

Mindannyian más szabályrendszer alapján éljük az életünket. Igyekszünk egyre több jó szokást beépíteni a mindennapjainkba, amiket folyamatosan ismételnünk kell, hogy valódi változást hozzanak az életünkben. Az alábbi 13 mantrát a Fiatal Vállalkozók Egyesületének tagjai állítottak össze. Titeket melyik motivál legjobban?

  1. Az élet 10%-ban az, ami történik veled, és 90%-ban az, ahogy reagálsz rá

Ez a tanács szakmai és magánéletben is egyaránt hasznosítható. A sikere valószínűleg abban rejlik, hogy mindenkire igaz: mindannyian szembesülünk kihívásokkal, de mi választjuk meg, hogy pozitívan, vagy negatívan reagálunk rájuk.

  1. Jobb adni, mint kapni

Tényleg ilyen egyszerű. Legyen az idő, pénz vagy tehetség, a lényeg, hogy adj többet a világnak, mint amit elfogyasztasz. Ez nem csupán felszabadító érzés, de közvetlen pozitív hatást gyakorolhatunk környezetünkre.

  1. Keveset ígérj, sokat adj

Manapság divatosan csak elvárásmenedzsmentnek nevezik ezt az örökérvényű bölcsességet: jobb kevesebbet ígérni, aztán többet adni, mintha az elvárásoknak meg nem felelni. A munka világában és a magánéletben egyaránt jó meglepni a partnereinket, mint csalódást okozni nekik.

  1. Nem vagyunk elég gazdagok ahhoz, hogy olcsó dolgokat vásároljunk

Az olcsó dolgok nem tartósak, és folyamatos pótlásuk több pénzt emészt fel, mint egyszer megvásárolni egy jobb minőségű terméket. Ezt az aranyszabályt a viselkedésünkre is ráhúzhatjuk: egyszerűbbnek tűnhet gyors megoldással szolgálni egy problémára, mint visszamenőleg kijavítani az okozott hibát.

  1. Keep it simple!

1960-as években, az amerikai haditengerészet által használt szabály sokunknak nyújthat segítséget, amikor túlkomplikáljuk a dolgokat. Néha hátrébb kell lépni egyet, és elsőként a nagy egészre tekinteni. Ezután ha kisebb részekre osztjuk ezt a nagy képet, és leegyszerűsítjük a problémát, hatékonyabban érhetjük el a kívánt végeredményt.

  1. Válaszd szét a munkahelyi- és magánéleted

Vállalkozóként, de akár munkavállalóként is nagyon egyszerű beleesni abba a hibába, hogy hagyod, hogy összefolyjon a magánéleted és a munkád. Ez csak fejfájást, frusztrációt és rossz közérzetet eredményez, így jobb, ha ezt a két „énedet” igyekszel szétválasztani: kommunikációban, közösségi megjelenésben, pénzügyileg és napi rutinjaidban egyaránt.

  1. Tartsd be az aranyszabályt!

Legyen szó családról, munkatársakról vagy ügyfelekről, a legfontosabb szabály: cselekedj úgy, ahogy szeretnéd, hogy veled cselekedjenek. Minden interakciónál lebegjen a szemed előtt ez a mondat! Nem az a fontos, hogy mások hogyan válnak a te hasznodra, hanem hogy te mit adsz másoknak, hogy leszel egy kedvesebb ember számukra.

  1. Mozogj, játssz, álmodozz!

Hogy teljes fordulatszámon pöröghess, töltsd fel magad energiával szellemileg és testileg. Ezek a szavak a folyamatos lendületre, annak fontosságára és hatalmára emlékeztetnek, és ugyanúgy magukba foglalják az egészségről való gondoskodást, az edzőterembe járást, mint az elme frissen tartását.

  1. Azért dolgozz, hogy élhess, és ne azért élj, hogy dolgozz!

Te is hajlamos vagy bennragadni a mókuskerékben? Ilyenkor gondolj arra, hogy az életed végén számot vetsz a mögötted álló évtizedekről, nem akarsz egy laptop előtt görnyedő valakit viszontlátni. Inkább foglalkozz a soha véget nem érő bakancslistád elemeinek pipálgatásával, az emberekkel, akik körül vesznek és az élményekkel, amikkel megajándékoznak.

  1. Csináld jól, vagy ne csináld sehogy

Ez a szabály szintén az élet minden területére igaz lehet: az élet túl rövid ahhoz, hogy olyan dolgokra pazarold az idődet és energiádat, amik amúgy sem mennek vagy amik nem töltenek el boldogsággal. Inkább élvezd ki azt, hogy sikeres vagy valamiben, és olyan elfoglaltságokat keress, amiket szeretsz is csinálni!

  1. A szívesség jobb valuta a pénznél

Mindegy, hogy ez személyes vagy szakmai szférában, a segítségnyújtás és a nem anyagi jellegű ajándékok sokkal hosszabb távú és erősebb kapcsolatokat építhetnek, ráadásul pozitívabb élményeket adhatnak, mint a pénzügyi támogatás, hiszen azt mutatják, hogy valóban törődsz a másikkal és időt szánsz rájuk.

  1. Élvezd a változást, bármilyen legyen is az

George Santayana filozófus azt mondta: „az évszakok váltakozása nagyobb boldogság, mint a tavasz iránti reménytelen szerelem”. Nagyon sok problémánk származhat abból, ha megragadunk a múltban, vagy az elménkben elképzelt ideális állapot eszméjénél. Azzal, hogy a változás olykor kellemetlen élményét megpróbáljuk pozitívan felfogni, nyitottá válunk olyan új perspektívák felé is, amik már a változás folyamatában is örömforrásként szolgálhatnak számunkra.

  1. Gondolkodj a céljaidon!

Próbáld meg minden nap feltenni magadnak a kérdést: mit akarok elérni? Ha bármi újba kezdesz, ha éppen elakadsz, vagy magánéleti problémákkal szembesülsz, megbízható mentőövként lebegjen a szemed előtt a válaszod, ami a legstresszesebb helyzetekben is segít előre mozdulni és meghozni a lehető legjobb döntést. 

Forrás: success.com

A bejegyzés trackback címe:

https://tettrekeszek.blog.hu/api/trackback/id/tr314698872

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.

Nincs kifogás!

Üdvözlünk a Nincs kifogás! csoport blogján. Ez a tettrekész emberek közössége. Olyanoké, akik szeretnének előrejutni az életükben, akik vállalkozókedvűek, akik nem félnek a kihívásoktól, de szükségük van motivációra, mentorálásra.

Friss topikok

Címkék

süti beállítások módosítása