Biztosan ismerősek az „a-ha” pillanatok az életben, amikor rájövünk a nagy titkokra - mint például, ha két dolog között „ec-pec-kimehetsz”-szel akarsz választani, akkor a mondóka végén arra mutatsz, amelyikkel kezdted. Ilyenkor belegondolunk, hogy mennyi időt spóroltunk volna meg magunknak, ha hamarabb ismerjük ezeket a life-hackeket. Most összeszedtük azokat a karriertippeket, amiket a 25 éves önmagunknak tanácsolnánk mai fejjel.
A karrier nem sprint, hanem maraton
Nyugi. Persze, fiatalként a tettvágy meg az újdonságérzet miatt nehezen tanuljuk meg ezt a szót, viszont idősebb korunkban szembesülünk azzal, hogy valójában semmi értelme a rohanásnak. Az élet hosszú távú döntések sorozata, és hamar ki lehet égni, ha túl gyorsan veszed a kilométereket. Hagyj magadnak időt, hogy fellélegez és felnőj a feladatokhoz! Nem fogsz nagyon hamar, nagyon jó pozícióba kerülni, ide kell, hogy megszokd a környezetet, a feladatokat, és hogy a legjobb legyél benne.
Viselkedj úgy a munkahelyeden, mint egy 35 éves!
Egy HR-es mondta ezt nekem pár évvel ezelőtt, és azóta is újra és újra nagy hasznát veszem. A 35 éves énünk az, akihez bármilyen korban bátran fordulhatunk: 35 alattiként segít higgadtan, éretten megközelíteni a kihívásokat, problémákat és valódi „felnőttként” kezelni azokat. 35 felett pedig emlékeztet minket a minden elsöprő fiatalos lendületre és energiára, mely segítségével minden napot egy új energialökettel kezdhetsz.
Tanulj a hibáidból!
Bármilyen furcsán is hangzik, a kudarc nem feltétlenül kell, hogy rossz érzéssel járjon. A kutatók felismerték, hogy a kudarc az első lépés a sikertelenség kiküszöbölésére. Elvégre a mesebeli hercegnőnek is békát kellett csókolgatnia, mielőtt feleségül mehetett a herceghez! Thomas Edison így fogalmazott: „Nem hibáztam. Csak találtam 10 000 olyan módot, ami nem működik.” Nem szabad félnünk a kudarctól, vállalnunk kell a kockázatokat, hiszen csak az nem hibázik, aki nem csinál semmit.
Szánj időt arra, hogy megértsd, mivel foglalkozik a cég, ahol dolgozol
Erre talán a legjobb példa Kennedy elnök története, aki az első NASA-látogatása során megkérdezte a takarítót, hogy mi a munkája. A takarító azt válaszolta, hogy rakétákat küldött a Holdra. Fontos, hogy megértsük, egy nagy kép részesei vagyunk, és hogy mindannyian szerepet vállalunk a munkahelyünk kisebb-nagyobb sikereiben.
Forrás: LinkedIn
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.